ත්‍රස්ත අවධානමක් පවතින බැවින් ශ්‍රී ලංකාවේ සංචාරය නොකරන ලෙස අමෙරිකානු ජනතාවට නිවේදනය කරමින් ශ්‍රී ලංකාවේ අමෙරිකානු තානාපති කාර්යාලය මගින් නිවේදනය කර තිබෙනවා.

එහි මේ ආකාරයෙන් දැක්වේ ,

(උපුටා ගැනීම් …)
කොවිඩ් 19 හේතුවෙන් ශ්‍රී ලංකාවට සංචාරය කිරීමෙන් වලකින්න,ශ්‍රී ලංකාව තුල ත්‍රස්ත ක්‍රියා වර්ධනය වෙමින් පවතී.

ඔබ ජාත්‍යන්තර සංචාරයක් කිරීමට පෙර රාජ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුවේ කොවිඩ් 19 පිටුව පරිශීලනය කරන්න.

COVID-19 හේතුවෙන් රෝග පාලනය හා වැළැක්වීමේ මධ්‍යස්ථාන (සීඩීසී) ශ්‍රී ලංකාව සඳහා 4 වන මට්ටමේ සංචාරක සෞඛ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කර තිබේ.ශ්‍රී ලංකාව තුල ඉතා ඉහළ COVID-19 මට්ටමක් පෙන්නුම් කරයි.ශ්‍රී ලංකාවේ COVID-19 පිළිබඳ වැඩි විස්තර සඳහා තානාපති කාර්යාලයේ COVID-19 පිටුවට පිවිසෙන්න.

ත‍්‍රස්තවාදීන්ට සුළු හෝ අනතුරු ඇඟවීමකින් තොරව පහර දිය හැකිය,සංචාරක ස්ථාන, ප්‍රවාහන මධ්‍යස්ථාන, වෙළඳපල, සාප්පු සංකීර්ණ, හෝටල්, සමාජ ශාලා, අවන්හල්, පූජනීය ස්ථාන, උද්‍යාන, ප්‍රධාන ක්‍රීඩා හා සංස්කෘතික උත්සව, අධ්‍යාපන ආයතන, ගුවන්තොටුපල, රෝහල් සහ වෙනත් පොදු ස්ථාන ඉලක්ක කර ගනිමින් එම පහරදීම් සිදුවිය හැකිය.
(උපුටා ගැනීම අවසන්)

වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා ශ්‍රී ලංකාවේ අමෙරිකානු තානාපති වෙබ් අඩවිය වෙත පිවිසෙන්න

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here